Великодній заєць

Добрий день, шановні відвідувачі блогу «Семиделухи»!

Зараз всі православні готуються до Великодня. Це одне з  найрадісніших свят.
Великдень в Україні асоціюється з постом, Паскою, писанками і багатим святковим столом. Кожна господиня намагається якнайкраще приготувати всі страви. Я пропоную завчасно продумати, як прикрасити святковий стіл. До цієї міссії можна залучити дітей і разом  виготовити великодні прикраси.

В цій статті я розкажу як зробити зайця з тканини і паперу.

Раніше я навіть і не замислювалась про значення кроликів на багатьох малюнках, картинках, листівках, пакувальних пакетах, схемах пасхальних вишивок.  Знала просто, що поруч з яйцями зображують Паску, рушник, а те, що в Німеччині є традиція збирати яйця, які розклав кролик, дізналася тільки з розповіді знайомої.

«Великодній заєць — це уявний заєць, що за звичаєм розмальовує яйця до Великодня та ховає їх у саду. Діти шукають Великодні яйця вранці у Великодню неділю.»

Тому я так розумію, що великодній заєць входить поступово і в нашу традицію. Звісно, що до пошуку яєць на подвір`ї нам ще далеко, але оформлювати інтер`єр і святковий стіл з зображенням зайчиків може бути доречним.
На уроках трудового навчання в проекті «Народна лялька» я виділила місце і для великоднього зайця. Оскільки така прикраса з тканини для крашанки виготовляється дуже швидко, то урок ще наповнила різними варіантами складання підставок з паперу.

В інтернеті ідей таких поробок багато, але мені подобаються саме ці три варіанти. Практикувала виготовлення з сином найпростішої підставки з кольорового паперу. На уроках дітям роздаю схеми і вдома вони тренуються зробити свої підставки.

Варіант №1

Варіант № 2

Варіант № 3

Ще я раджу завчасно вирастити власноруч зелену підставку для Паски, як це зробила Галина. Мене дуже вразило таке оформлення великоднього столу і тепер я з усіма ділюся ідеєю. Автор попереджає, що сіяти треба за 9-15 днів.

Виготовлення зайця з тканини

Заєць з тканини, або з носової хустини відомий для багатьох бабусь. Ця народна лялька — одна з самих швидких у виготовленні. Достатньо зав`язати один вузол! Це вже зараз в неї ховають цукерки, крашанки і такий зайчик стає прикрасою столу, а раніше з нею просто гралися діти. Зробити таку просту іграшку можна будь де, навіть в дорозі.

Для його виготовлення використовують квадратний лоскут, або носову хустинку. Якщо зайчик призначений для зберігання писанки, то розмір клаптика тканини повинен бути 35х35 см.

Послідовність виготовлення зайця з тканини

1. Покласти квадрат, як ромб.
2. Загнути два притилежні кути до середини.
3. Потім ще один раз.
4. Скласти цю довгу смужку навпіл.
5. Зав`язати вузол — це і буде голова зайчика, а гострі кути -вуха.
6. У вільну петлю вставити  яйце, або цукерку.

Більш детальніше процес створення зайчика можна подивитися на відео з Марією Павленко. Це моя хрещениця і помічниця. Я дуже вдячна їй за ті години, які ми разом провели, знімаючи серію відео. На блозі вже є одна наша спільна робота- це  вбрання на голову з газети і в планах поповнити мій канал Ютюб ще декількома відео.

Елена Семиделуха

Источник: книга  Берстеневой Елены «Кукольный сундучок. Традиционная народная кукла своими руками». Подробнее об источниках, которые я использую для проекта «народна лялька»  описано в статье   «Література з виготовлення народної ляльки».

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!

2 комментариев к записи “Великодній заєць”

  1. Катерина Миронюк 1

    Олена, добрий день!
    Цікавий спосіб виготовлення пасхального зайчика.
    Дякую за ідею.
    Я роблю зайчик на пальчик з місцем для писанки.

    • Елена Семиделуха 2

      Катя, рада бачити в гостях!
      Я теж з дітьми роблю зайчика на пальчик, але він ігровий. Треба буде спробувати і писанку в нього сховати.

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя