Скарбничка з фанери своїми руками

Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»!
Продовжую розповідати про випилювання лобзиком з фанери учнями 5-х класів. За рік навчання ми виготовили багато сувенірів, про що я писала в окремій статті. А тепер в кожній статті розповідаю про кожний виріб окремо.

Сьогодні настала черга скарбнички з фанери.

Це об`ємний виріб, який складається  з клеєних деталей. А саме: 5 основних деталей і декілька допоміжних.  Ця тема зайняла 6 уроків. Метою вчителя було навчити учнів орієнтуватися в шаблонах і економно переводити їх, випилювати тонкі деталі, однакові деталі, виготовляти складний сувенір з 5 деталей.


Ідею такого виробу я побачила на цьому сайті. Автор зробив цілий альбом різних скарбничок і запропонував безкоштовно користуватися його ідеями і шаблонами. За це йому величезне «Дякую!».

В ньому містяться скарбнички таких тварин, як корова, собака, кіт, зайчик, порося, дракон, вівця.  Цей  альбом можно скачати на сторінках його блогу чи у мене в статті «література».

Для дітей шаблони, які займають 2 аркуша були важкими, тому я роздрукувала і намалювала їх на одному аркуші. Деякі деталі находять одна на одну, але це краще, ніж на окремих аркушах. Оновлені шаблони до виробу «скарбничка» можна скачати.

Послідовність виготовлення скарбнички з фанери

1.    Уважно роздивитися зі скількох деталей складається скарбничка обраної тварини. Продумати економне розташування на фанері. Перевести деталі на фанеру.

2.    Випиляти лобзиком по контуру всі деталі. Основних повинно бути 5 шт+ допоміжні для оздоблення. Дуже важливо слідкувати, щоб лінія контуру під час пиляння залишалася на деталі.

3.    Проконтролювати розміри  деталей. Потрібно скласти майбутній виріб і визначити, де потрібно внести зміни.

4.    Зачистити всі деталі.

5.    Склеїти всі основні деталі, а потім допоміжні.




Це доволі складна робота для дітей. Повністю однакові деталі не в усіх виходить випилювати, тому на картинках можно побачити не ідеальні края. Але я вважаю, що на цій роботі хлопці багато чого навчилися.

Дракони повинні стояти і опиратися на хвіст. Інші скарбнички з 3-х шарової фанери виходять тонкими і не стоять, а лежать.  Краще такі роботи будуть виглядати з 5-ти шарової фанери. І монет в них вміститься більше, оскільки за рахунок товщини фанери отвір у виробі буде теж більшим.

Залишайте коментарі до цієї статті і виготовляйте свої вироби з фанери!

Елена Семиделуха

P.S. Інші поробки з фанери дивіться в рубриці «Сувеніри з фанери».

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!

4 комментариев к записи “Скарбничка з фанери своїми руками”

  1. Ирина Широкова 1

    Я знаю, как не просто выпиливать лобзиком, так что ребята молодцы). Надо же с чего-то начинать. Потом будет ещё лучше получаться. В любом случае, память на всю жизнь останется и опыт.

    • Елена Семиделуха 2

      А как пилочки ломаются… =-O
      У нас очень большая проблема-это некачественные лобзики. У половины мальчиков! Как они с ними мучаются! Вот старые, советские ещё-очень хорошие. А вот новые-сразу приходят в негодность.
      Мне тоже хочется надеяться, что им запомнится работа с фанерой.

  2. Ирина 3

    Дуже файні скарбнички! Але для мене це дуже складно-випилювати лобзиком.

    • Елена Семиделуха 4

      А для дітей і не складно. Головне- бажання.

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя