Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»!
В одній із статей я розповідала вже про рухомі іграшки з фанери і пообіцяла показати, як зв`язую деталі. Сьогодні, зустрічайте мій опис і відео акробата. Це рухома іграшка, яка подобається всім. Складність в пошуках дерев`яних паличок. Тільки дуже активні учні знаходять матеріали до цієї іграшки. І коли вони зроблять, то в очах інших виглядають «на висоті».
Акробата я раніше зустрічала в інтернеті, бачила креслення друковані, але бажання його зробити не виникало. Мені вони здавалися громіздкими. Одного разу, випадково, знаходжу в майстерні стареньку зачовгану іграшку акробата. Вона виявилася охайною і легко рухалася в будь-яких руках. Я і діти зразу загорілися саме цією моделлю. Зробили шаблони, креслення до цієї роботи і о, диво, у нас теж вийшли чудові іграшки.
Послідовність виготовлення рухомої іграшки «акробат»
1. Зробити шаблони самого акробата.
2. Підібрати матеріали. Для акробата підійдуть фанера, або ДВП. Для палок і перемички — деревина. Розмітити деталі акробата за шаблоном.
3. Випиляти лобзиком деталі акробата.
4. Просвердлити отвори в деталях акробата і по 2 отвори в палках. Отвори робити тонким свердлом діаметром ~ 2 мм. Ми свердлили цвяхом без шляпки, оскільки тонкі свердла дорогі і в руках учнів швидко ламаються.
5. Зв`язати тіло акробата.
Кому простіше розуміти текстовий опис, то почитати його можна детальніше в статті «Рухома іграшка: кіт з фанери«. Зараз я пропоную подивитися мій спосіб зв`язування деталей капроновими нитками. Після цього отвір на руках над головою повинен вільно рухатися.
6. Виготовити перемичку і палки з деревини за розмірами. Якщо неможливо знайти палки з деревини, то можна використати штапикі, але вони прогинаються і іграшка виходить неідеальна.
7. Зв`язати акробата з палками капроновою ниткою.
З фотографій видно, як потрібно покласти іграшку, палки і як проходить нитка. Втягнути капронову нитку можна петлею з іншої нитки №10. Якщо в петлю вставити капронову нитку, то вона її втягне в отвір.
8. Прикласти перемичку до палок і спробувати рухати іграшку. Якщо виходить, то прибити 2 цвяхами довжиною 20 мм саме в цьому місці. Тобто розташування перемички ми визначали примірянням.
В цьому маленькому відео ви побачите, як працює рухома іграшка акробат.
Робіть для себе і для своїх близьких такі іграшки з деревини власноруч. Ви отримаєте масу позитивних емоцій!
Ух ты!!! Супер!! Спасибо огромное. Буду делать обязательно!!
Редко встречаю девушек, которые интересуются поделками из фанеры. Респект!!!
Клас. Дякую
Які розміри акробата? Зрозуміло, що перекреслювати з малюнка не можна так як там вже змінились розміри.
Якщо роздрукувати на формат А4, то розміри акробата будуть правильними. Да, Ви, Микола, праві, що вже трохи змінились зображення, оскільки я зробила кольорову рамку. Але мені здається, що зміни не критичні. Креслила на Аркуші формата А4. Практикую розташування аркуша біля монітора і збільшення зображення до його розмірів. Потім перемальовую контури. Правильна іграшка, ц коли після зв,язування голова не чіпляється і ноги вільно рухаються.