Рухома іграшка: акробат

Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»!

В одній із статей я розповідала вже про рухомі іграшки з фанери і пообіцяла показати, як зв`язую деталі. Сьогодні, зустрічайте мій опис і відео акробата. Це рухома іграшка, яка подобається всім. Складність в пошуках дерев`яних паличок. Тільки дуже активні учні знаходять матеріали до цієї іграшки. І коли вони зроблять, то в очах інших виглядають «на висоті».

Акробата я раніше зустрічала в інтернеті, бачила креслення друковані, але бажання його зробити не виникало. Мені вони здавалися громіздкими. Одного разу, випадково, знаходжу в майстерні стареньку зачовгану іграшку акробата. Вона виявилася охайною і легко рухалася в будь-яких руках. Я і діти зразу загорілися саме цією моделлю. Зробили шаблони, креслення до цієї роботи і о, диво, у нас теж вийшли чудові іграшки.

Послідовність виготовлення рухомої іграшки «акробат»

1.    Зробити шаблони самого акробата.

2. Підібрати матеріали. Для акробата підійдуть фанера, або ДВП. Для палок і перемички — деревина. Розмітити деталі акробата за шаблоном.

3. Випиляти лобзиком деталі акробата.

4. Просвердлити отвори в деталях акробата і по 2 отвори в палках. Отвори робити тонким свердлом діаметром ~ 2 мм. Ми свердлили цвяхом без шляпки, оскільки тонкі свердла дорогі і в руках учнів швидко ламаються.

5. Зв`язати тіло акробата.


Кому простіше розуміти текстовий опис, то почитати його можна детальніше в статті «Рухома іграшка: кіт з фанери«. Зараз я пропоную подивитися мій спосіб зв`язування деталей капроновими нитками. Після цього отвір на руках над головою повинен вільно рухатися.

6. Виготовити перемичку і палки з деревини за розмірами. Якщо неможливо знайти палки з деревини, то можна використати штапикі, але вони прогинаються і іграшка виходить неідеальна.

7. Зв`язати акробата  з палками капроновою ниткою.

З фотографій видно, як потрібно покласти іграшку, палки і як проходить нитка. Втягнути капронову нитку можна петлею з іншої нитки №10. Якщо в петлю вставити капронову нитку, то вона її втягне в отвір.

8. Прикласти перемичку до палок і спробувати рухати іграшку. Якщо виходить,  то прибити 2 цвяхами довжиною 20 мм саме в цьому місці.  Тобто розташування перемички ми визначали примірянням.

В цьому маленькому відео ви побачите, як працює рухома іграшка акробат.

Робіть для себе і для своїх близьких такі іграшки з деревини власноруч. Ви отримаєте масу позитивних емоцій!

Елена Семиделуха

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!

5 комментариев к записи “Рухома іграшка: акробат”

  1. Екатерина 1

    Ух ты!!! Супер!! Спасибо огромное. Буду делать обязательно!!

    • Елена Семиделуха 2

      Редко встречаю девушек, которые интересуются поделками из фанеры. Респект!!!

  2. Микола 3

    Клас. Дякую

  3. Микола 4

    Які розміри акробата? Зрозуміло, що перекреслювати з малюнка не можна так як там вже змінились розміри.

    • Елена Семиделуха 5

      Якщо роздрукувати на формат А4, то розміри акробата будуть правильними. Да, Ви, Микола, праві, що вже трохи змінились зображення, оскільки я зробила кольорову рамку. Але мені здається, що зміни не критичні. Креслила на Аркуші формата А4. Практикую розташування аркуша біля монітора і збільшення зображення до його розмірів. Потім перемальовую контури. Правильна іграшка, ц коли після зв,язування голова не чіпляється і ноги вільно рухаються.

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя