Мета: Ознайомити учениць з виробами, які містять в собі квіти з гофропаперу. Навчити їх виготовляти. Продовжувати формувати навички оздоблення виробів. Виховувати старанність, уважність, чуття смаку.
Наочні посібники, інструменти і матеріали: відео- презентація послідовності виготовлення квітки з гофропаперу, інструкційна картка видів квітів з гофропаперу, зразки готової роботи, гофропапір, малярний скотч, дерев,яні шпажки, лінійка, олівці, ножиці.
Міжпредметні зв’язки: креслення, малювання.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація учнів: Перевірка наявності учнів і готовності їх до уроку.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу (актуалізація опорних знань):
1. Фронтальне опитування (запитання до учнів):
а) Які бувають види оздоблення виробів.
б) Які ми вже вивчили. (виготовлення квітів з тканини, стрічок, мережива).
III. Оголошення теми і мети уроку.
Запис у зошит.
IV. Вивчення нового матерілу:
Вивчення технології виготовлення квітки з гофропаперу необхідне для того, щоб знати, якими способами можно оздоблювати вироби і вміти застосовувати їх у рукоділлі.
План викладання матеріалу
1. Розповідь вчителя про види квітів з гофропаперу по інструкційній картці.
Завантажити послідовність виготовлення квітки з гофропаперу.
2. Бесіда з учнями на тему застосування їх у побуті. Визначення виробів, де можно використати таке оздоблення. Демонстрація фото.
3. Підготовка матеріалів, які необхідні для виготовлення: гофропапір, олівець, лінійка, ножиці, малярний скотч, дерев,яна шпажка.
4. Демонстрація відео- презентації послідовності виготовлення квітки з гофропаперу. Пояснення вчителя.
V. Вступний інструктаж:
Під час виготовлення квітки ви будете користуватися ножицями і гострою дерев,яною шпажкою, яка за формою схожа на голку. Інструкція №104.
VI. Практична робота.
1. Послідовне виконання операцій по фотографіям і за демонстрацією вчителя.
2. Завдання на урок. Кожна учениця повинна встигнути виконати квітку з гофропаперу.
3. Обхід робочих місць з метою проведення індивідуального і фронтального інструктажів.
4. Контроль за організацією робочих місць та дотримання учнями правил безпеки праці.
5. Збирання данних для підведення підсумків уроку.
VII. Підведення підсумків уроку.
1. Аналіз характерних помилок, загальна оцінка виконаної роботи.
2. Виставлення і мотивація оцінок.
3. Завдання додому: принести матеріали для виготовлення виробу, який буде оздоблений квітами з гофропаперу.
VIII. Прибирання робочих місць, майстерні:
1. Видача завдання черговим у майстерні.
2. Контроль за прибиранням робочих місць учнями класу.
Олена!
Виготовлення штучних квітів — захоплива справа. Я роблю квіти з тканини з учнями 8-х класів при вивченні теми «Оздоблення одягу». З паперу ще не робила, буду пробувати. Дякую за ідею.
Я теж квіти на уроках роблю в цій темі. Дітям подобаеться. А в паперову цукерку гарно сховати.