Підставка під гарячий посуд з фанери

Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»! Продовжую наповнювати рубрику «Сувениры из фанеры». В ній я розповідаю  про прості вироби, які ми випилюємо з дітьми 5-х класів на уроках трудового навчання.

Сьогодні настала черга підставки під гарячий посуд  з маленьких кіл. На блозі вже є стаття про підставку під гарячий чайник у викляді кленового листа.

Підставка з маленьких кіл складається з 2 шарів. Перший- це 7 кіл діаметром 6 см, другий- 4 кола діаметром 4 см.

Послідовність виготовлення підставки з маленьких кіл

1.    Виготовити шаблон. Маленькі кола ми спочатку креслили на картоні, вирізали і отримували шаблони. Під час креслення діти навчилися проводити кола і ставити розміри. За допомогою шаблонів економно використовувати матеріал.

2.    Обвести шаблони на фанері.

3.    Випиляти по контуру кола. В допомогу брали струбцини, оскільки деталі невелички і складно утримати їх в руках.

4.    Зачистити деталі.

5.    Склеїти всі кола в такій послідовності: перший шар – всі торці 7 кіл, другий — торці 4 кіл і їх нижня частина, яка кріпиться на першому шарі. Клеїли столярним клеєм.

На зображенні робота учня 5-го класу ЗОШ№34 м.Чернігова Літовки Дениса.


Ділюся своїм досвідом. Таку підставку виготовляли вперше, тому вирішили випробувати. На готовий висушений виріб поставили важкий предмет і виріб не витримав. Декілько кілець відламалися. І це тому, що 2 шар знаходиться тільки в центрі виробу. Для того, щоб було рівномірне навантаження по всій поверхні першого шару необхідно укріпити вільні з`єднання. Ми взяли невелички обрізки і підклеїли їх з вивороту. Після такого удосконалення виріб пройшов випробування важким предметом.

На ринку продають схожі підставки під гаряче з овальних або круглих  зрізів гілок можжевельника. Вони ароматні і у них є деталі в другому шарі під кожним клейовим з`єднаням першого шару. Це зображення підставки з інтернету.


Ось так виглядає виворіт нашої підставки під гаряче з маленьких кілець.


Шановні читачі! У мене до Вас прохання: поділіться своїм досвідом випилювання лобзиком з фанери  такої підставки. Чи можливо же більше удосконалити наш виріб? Буду рада читати Вас в коментарах.

До нових зустрічей!

Елена Семиделуха

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!

2 комментариев к записи “Підставка під гарячий посуд з фанери”

  1. Евгений 1

    Вот на изготовлении таких штучек можно и подзаработать)) Несколько раз мне такие подставочки знакомые с моря привозили — продаются за огромные деньги, расходятся на ура.

    • Елена Семиделуха 2

      Да на каждом сувенире можно заработать. Нужно только захотеть и стараться качественно создавать свои поделки.

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя