Вітаю всіх читачів блогу semideluhi.com!
Для вчителя початок року дуже насичений період. Треба все запланувати, написати і почати готуватися до уроків.
Після першого тижня навчання вчителі, учні втягуються у процес і весь робочий механізм набирає обертів. Залишається тільки постійно наповнювати уроки різними цікавими моментами, щоб мотивувати дітей.
Нагадую, що з минулого року вчителі трудового начання в 5-9 класах працюють за оновленою програмою. Це я описувала в окремій статті.
Сьогодні додаю, що з вересня 2018 в дію вступає нова програма для предмету «Технологій» в 10 класі.
Як я готувалась до нового начального року:
1. Ознайомилась з методичними рекомендаціями на 2018-2019 н.р. Завантажити.
2. Ознайомилась з переліком літератури, яку пропонує МОН.
3. Дізналася, в яких класах викладатиму. В 5-х класах у хлопців, в 9-х у дівчат «Трудове навчання». В 10 і 11 у дівчат- «Технології».
4. Відвідала міське секційне заняття для вчителів трудового навчання.
5. Оглянула програми
5-9 клас «Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів. 5 – 9 класи» (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804; Завантажити
нову 10 класи – навчальна програма «Технології 10-11 класи (рівень стандарту)» затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 № 1407;
Дивитися за посиланням , рік навчання 2018.
і стару 11 класи – навчальна програма «Технології 10-11 класи. Рівень стандарту, академічний. Варіативні модулі» (авт.: А. Терещук та інші) Аксіома Лист ІІТЗО від 29.06.2012 № 1.4/18-Г-339
Хочу додати, що для 11 класу програма не має оновленого року видання. Вона діє останній рік!!!
Дивитися за посиланням на розділ «Навчальні програми для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». При завантаженні видно, що там тільки основна програма. Додаю варіативні модулі з програмою.
6. Склала свої шаблони-матриці для визначення об`єктів проектно-технологічної діяльності учнів відповідно до їх очікувальних результатів навчально- пізнавальнох діяльності.
В цьому навчальному році в нашому місті змінені кількість тижнів на перший семестр і зміщені канікули на тиждень. То шаблони треба теж змінювати. Наприклад, якщо в семестрі 15 тижнів, то бажано спланувати проекти, щоб останній діти встигли доробити.
Завантажити шаблони 5-9 класи хлопці.
Шаблон календарного плану з трудового навчання 8-9 дівчата з минулого року завантажити.
7. Написала календарний план для Технологій 10 клас.
В групі фейсбук «Трудове начання в українській школі» Ольга Медвідь виклала пост, де детально описала, як розуміти нову програму 10 класу. В ньому я знайшла таке формулювання: «один модуль може мати проект з двох самостійно завершених частин тощо». Навіть, діляться друкованими матеріалами, де є календарні планування на всі модулі 10 класу.
Я ділюсь своїм планом і його можна завантажити. Спочатку склала на один проект, потім переробила на 2 проектні вироби в одному обраному модулі.
8. Календариний план для 11 классу для дівчат завантажити.
9.Календарне планування для учениць 9класу завантажити
10. Підручники у нас в школі є. Шкода, що коли я обирала книгу 9 клас, то мені потрібні були саме ті теми, а в цьому році беру інші. Виходить, що книгою ми майже не будемо користуватися. Практикую показувати на екрані інші підручники, які дозволені МОН.
За посиланням можна викачати підручники
11. Шукала програми факультативів і гуртків. Це щось нереальне. Більшість втратила чинність. Знайшла всеж таки. Можливо, окремий пост треба писати.
Сподіваюсь, що все написала і нічого не забула. Знаю, що у меня вже все підписано і заплановано. До уроків ретельно готуюсь.
Ще на курси підвищення відправили… І рік, коли буду атестуватися. Налаштовуюсь на плідну роботу.
І Вам, дорогі колеги, теж бажаю, результативного року і творчіх учнів!
Елена. как всегда красиво! Даже в подготовке к новому учебному году. Успехов в новом году, благодарных учеников и творческого настроения.
Дюкую,Людмило! Сподіваюсь. що не тільки красиво, а ще й корисно.
Доречі, зараз вивчаю Ваш досвід. Дуже пізнавально! Для тих, хто полюбляє читати комментарі, то Людмила Козубай, теж вчитель. Вона з м.Хмельницький. Тримаю в руках журнал Трудове навчання №5 2016р з її авторською розробкою: «Хмарне портфоліо».
Навзаєм побажання наснаги, творчих злетів і талановитих учнів!!!
Звичайно, корисно! Чудовий алгоритм для тих, хто вперше розпочинає свою роботу в школі. А за добрі слова — щиро дякую. Буду рада якщо мій досвід стане Вам у пригоді. З повагою Людмила.