Іграшка «Накинь кільце» з фанери

Вітаю всіх читачів блогу «Семиделухи»!
В попередній статті  я написала, що ми виготовляємо іграшку з фанери і пообіцяла поділитися з Вами своїми напрацюваннями.

У темі виготовлення різних сувенірів з фанери декілька робіт- це іграшки. До складних я віднесла рухомі іграшки,  до середніх-шнуровки, а до простих- це іграшка з носом «Накинь кільце». Дітям вони дуже подобаються. Достатньо показати і очі горять. Всі хочуть виготовляти з фанери і не просто хочуть, а говорять, що прямо зараз і почнемо.))

Я встигаю тільки пояснити які вони бувають і які у мене є шаблони, послідовність виготовлення і техніку безпеки. Все інше вони виконують самі. Я тільки поглядаю…і спрямовую.
Саму іграшку з носом я зустріла в книзі

Своими руками: Вырезывание, выпиливание, выжигание, папье-маше/ В помощь кружкам «Умелые руки».-М.: «Молодая гвардия», 1958г.-323с.

Цю книгу я описала в окремій статті і, навіть ділюся з читачами можливістю її скачати, щоб полегшити викладання теми з випилювання лобзиком з фанери.


Для дітей я в фотошопі малюнки розташувала  на формат А4 і роздрукувала. Всі ці зображення  об`єднала і їх можна теж скачати.

Всім завжди пропоную використати контур моєі іграшки, а всередині намалювати щось своє. Діти настільки хочуть швидко  зробити собі цю іграшку, що не відволікаються на творчість   *berry1*   , а швидко переводять і роблять. Вони вкладаються за 2 практичних уроки!

Послідовність виготовлення іграшки з носом

1.    Перевести зображення основної іграшки на фанеру. Враховувати економне розташування. Накреслити кільце 70 мм (зовнішний діаметр) і 50 мм (внутрішній). Від дітей вимагаю не переводити кільце. Ми його спочатку вчимося креслити в зошиті за правилами, а потім вони креслять циркулем відразу на фанері. Для нас зручним стало кільце з такими діаметрами 70 мм і 50 мм. Це для них є самим складним    *HELP*   . Хоча ні, є ще один момент. Якщо вони роблять іграшку не з фанери , а з ДВП (оргаліту), то носи ламаються…  *SORRY* І ця трагедія більша за криве кільце.

2.    Випиляти по контуру. Слідкувати, щоб контурна лінія залишалася на деталі.

3.    Для випилювання кільця треба просвердлити отвір і вставити туди пилочку. Свердлить вчитель.

4.    Зачистити випиляні деталі. Для зачищання плавних ліній ми накручуємо шліфувальний папір на олівець.

5.    Оздобити іграшку. Я вимагаю у дітей двостороннє оздоблення. Для учнів складно симетрично намалювати, але наполегливість ніхто не забороняв і все у них виходить. В цьому році використовуємо чорний фломастер або чорну гелеву ручку для проведення контурних ліній. Випалювачем користуємся рідко. Один вже зламали…

6.    Просвердлити отвір в носі і прив`язати мотузочку до носа і кільця.

Ось такі іграшки з фанери виходять у дітей.

Пишіть свої коментарі, підписуйтесь на оновлення блогу і виготовляйте вироби з фанери своїми руками!

Елена Семиделуха

Понравилась статья?

Подписывайтесь на обновления блога и мой канал на YouTube!

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!

4 комментариев к записи “Іграшка «Накинь кільце» з фанери”

  1. Ирина 1

    Классные игрушки из фанеры! Особенно бабка понравилась.

    • Елена Семиделуха 2

      Детям и мне такие игрушки очень нравятся. *TIRED*

  2. Ирина Широкова 3

    Какие весёлые игрушки). Бросать колечки это старинная игра. Как я в детстве любила выжигать по дереву.) Ностальгия. Мы с папой целые картины выжигали. Я уверена, что такие игрушки всем понравятся. Можно сказать, что это своего рода подвижные игры.

    • Елена Семиделуха 4

      Вы, Ирина, уже не первый раз делитесь, что в детстве с папой работали с фанерой. Очень заразительный пример. Не папа с сыном, а папа с дочкой!
      И такие впечатления остались на всю жизнь!
      Я тоже буду надеяться, что когда-нибудь дети вспомнят о таких уроках.

Присоединяйтесь к обсуждению!

Подписаться, не комментируя